מה עושים עם הביטוחים הקיימים בארץ?

Safe4You

ביטוח נסיעות לחו"ל | מה עושים עם הביטוחים הקיימים בארץ?

אז עברתם לחו"ל לתקופה ארוכה, אתם משלמים ביטוח רפואי לחו"ל ונשאלת השאלה. מה לעשות עם הביטוחים הקיימים בארץ, עם קופות החולים והפנסיה. כמובן שיש הבדל בין שכיר בישראל שיוצא מהארץ ויש לו ביטוחים קיימים דרך מקום העבודה לעומת שכיר / עצמאי שמשלם עבור עצמו את כל הביטוחים האישיים.

נתחיל עם קופות החולים
כיום במידה ולא ניתקתם תושבות, מגיע לכם שירות מטעם קופת החולים בחינם. המשמעות היא שניתוחים, אשפוזים ועוד מכוסים ללא עלות מצדכם. אז למה אנחנו משלמים לקופות החולים לא מעט כסף בכל חודש? כי אנחנו משדרגים את המוצרים הבסיסים שמגיעים לנו וכך מקבלים עוד שירותים נוספים ללא עלות או בעלות מסובסדת מטעם הקופה.

האם ניתן לבטל את האקסטרה הזו בקופת החולים בזמן שאתם ומשפחתכם בחו"ל למשך תקופה ממושכת? תלוי.

1. במידה ותבטלו ואז תרצו להצטרף לשירותים המשלימים שוב, תהיה לכם תקופת אכשרה של 6-12 חודשים. בדקו עצמאית עם קופת חולים.

2. אם יש לכם ביטוחי בריאות פרטיים, זה מגדיל את האופציה לבטל כוון שאין לכם חשש שלא תקבלו בחזרתכם לישראל תור לבדיקה מהירה או לרופא מומחה. ואת השירותים הקריטיים כמו אשפוז וכדומה יש לכם מתוקף זה שאתם משלמים ביטוח לאומי [כבר אמרנו].

3. בכל קופת חולים יש 3-4 "דרגות" [נניח במכבי "זהב", "כסף" ועוד]. אפשר לבדוק להוריד לשלב צנוע יותר ולחסוך לא מעט. בדקו מה הכיסויים בכל "שלב בקופה".

מה לגבי ביטוחים אישיים

1. זה עולם שלם, זה מחייב שיחה עם איש מקצוע וזה קצת יותר מורכב ובגדול, לא מומלץ לבטל. למה? כוון שבביטוח בריאות פרטי יש שאלון רפואי מחודש [בניגוד לקופת חולים]. אם תרצו לחזור לישראל ולהצטרף שוב לביטוח פרטי, מעבר ל-3 חודשים תקופת המתנה, תעברו שאלון רפואי מקיף ואף אחד לא מבטיח לנו שהכל יישאר כפי שהיה.

2. יש דברים שהם חובה וכל איש מקצוע יגיד זאת. לדוגמה תרופה שלא בסל בריאות היא מוצר שאם אין לכם כיום, זה ממש פשע. משפחות רבות לצערי מחכות לראות האם התרופה של הילד שלהם תיכנס לסל הבריאות. אם היא לא, זו ממש חריצת גורל כספי עבורם. לא מבטלים דבר כזה בשום אופן וזה עולה גם מעט מאוד. יש כיסויים נוספים שהם "פחות קריטיים" שאפשר לשקול להסיר אבל זה רק לאחר שיחה עם איש מקצוע.

מה לגבי פנסיה?
נעשה פוסט נפרד בנושא:) בגדול עצמאי צריך להמשיך להפקיד לעצמו בכובע הפרטי. שכיר מקבל הפקדה מתוקף חוק הפנסיה משנת 2008 אז אין בעיה.

אני טל ארז, בעלים של סוכנות ביטוח SAFE4YOU המתמחה בביטוח בריאות ונסיעות. זה העולם שלי כבר 10 שנים ואני מזמין אתכם להתייעץ איתי לקבלת הצעת מחיר לביטוח רפואי לשהות בחו"ל. מעבר למחיר נפלא, נעניק שירות אישי ומקצועי לכל עניין ללא עלות נוספת מצידכם.

וואצאפ אלי: https://wa.me/message/AHSO4XBSYO4ZL1

נייד שלי: 054-4848-334

משרד: 03-940-003

תפריט נגישות