הארכת ביטוח – מה חשוב לדעת

Safe4You

מטיילים רבים נאלצים להאריך את ביטוח הנסיעות לחו"ל שלהם בזמן השהות בחו"ל.
לרוב עניין זה מצוי בקרב תרמילאים הנוסעים לדרום אמריקה, המזרח הרחוק, ניו-זילנד ואוסטרליה ויעדים מרוחקים אחרים או מטיילים הנוסעים לעבוד בחו"ל [לרוב בארה"ב ואירופה בעגלות וכדומה] או מטיילים הנוסעים ללמוד בחו"ל כמו בקולג' בארה"ב או בחילופי סטודנטים הנוסעים ללמוד ונאלצים להאריך את השהות.

כמה דברים חשובים בכל מה שקשור להארכת ביטוח

1. במידה ואינם נוסעים עם תאריך חזרה מדויק ובטוח, שימו תזכורת אצלכם בסלולר ואף רצוי גם אצל בן משפחה קרוב שיתריע כ-2-3 שבועות לפני סיום ביטוח הנסיעות לחו"ל שלכם.

2. בקשו מסוכן הביטוח / חברת הביטוח להאריך את הפוליסה לפני שהיא מסתיימת, זאת כוון שבחברות ביטוח מסויימות, במידה וישנו נתק ונזכרתם להאריך את הביטוח אחרי שהסתיים, בקשתכם להארכה עוברת לאישור מיוחד שעלול לקחת 1-2 ימים או שאולי הנושא "יפול" על סוף שבוע מה שיעכב את אישור הארכת הביטוח שלכם.

3. בררו מראש כיצד ניתן להאריך את ביטוח הנסיעות שלכם בחברת הביטוח בה החלטתם להיות מבוטחים. בכל חברה ישנם נהלים שונים.
בפספורטכארד לדוגמה צריך לעבור שאלון קצר בוואצאפ או בשיחה טלפון, במגדל והראל יש לשלוח טופס הארכה חתום ובפניקס יש רק לבקש במייל או הודעה מסודרת לסוכן.

4. בחברות ביטוח רבות מובטחת הארכה של הפוליסה אבל זאת בתנאי ששלחתם את ההארכה בזמן ולא היה נתק של זמן שבו לא הייתם מבוטחים. בכל חברות הביטוח בישראל במידה והיה נתק אפילו של יום, אין חייבת חברת הביטוח לאשר הארכה של הפוליסה ולכן יש לכך חשיבות גדולה.

הארכת ביטוח נסיעות בפספורטכארד

ראשית יש להדגיש כי הארכת ביטוח עד 180 יום של שהות בחו"ל מובטחת בפספורטכארד אלא אם התרחש אירוע רפואי משמעותי וקיצוני ששינה את סטטוס המצב הרפואי שלכם. לאחר בקשתכם להארכה [הסבר מטה על בקשה להארכה] תקבלו אישור מסודר למייל של הארכת פוליסת נסיעות לחו"ל שלכם.

הארכה מעל 180 יום בחו"ל בפספורטכארד:
כל הארכה שבה תשהו בחו"ל מעל 180 יום תצטרך לעבור אישור מיוחד בו תשקול חברת הביטוח את ההארכה. ברוב המקרים זה מאושר ללא בעיות. חשוב לציין כי לא ניתן להאריך את הביטוח לתקופה של מעל שנה שהות בחו"ל סך הכל.

במידה וההארכה הינה מעל 180 יום במצטבר, יעביר סוכן הביטוח או נציג בקשה לאישור שלוקחת 1-2 ימים שלאחריהם תקבלו את תשובת חברת פספורטכארד.

חשוב לדעת כי מבוטחים בפספורטכארד השוהים כבר מעל 180 ימים בחו"ל ורוצים להאריך ביטוח בארה"ב, קנדה או אירופה עלולים להיות בבעיה להארכה של הפוליסה ביעדים אלו, הסיבה לכך הינה שחברת פספורטכארד מעוניינת להאריך ביטוח מעל 180 ימים של שהות בחו"ל רק למטיילים ולא לאלו השוהים בחו"ל לצרכי עבודה, לימודים או ביקור ממושך אצל משפחה.

לכן, מלכתחילה אם ישנו תכנון מצידכם לטייל חצי שנה ולהמשיך בחו"ל מעל 180 ימים לארה"ב, קנדה או אירופה, עדיף לרכוש בחברות ביטוח אחרות על מנת לא להיתקע בלי ביטוח רפואי.

כיצד מאריכים את הביטוח בפספורטכארד?
במידה והנכם זקוקים להאריך את הביטוח בפספורטכארד, יש לשלוח פניה לסוכן הביטוח או חברת הביטוח ולבקש להאריך את הביטוח.

יש להדגיש כי החברה תשאל אתכם מספר שאלות:
היכן נמצאים כעת והיכן התכנון לשהות, לכמה זמן צריכים הארכה, מה מצב רפואי, האם ישנם תביעות שטרם הוגשו ואתם עתידים להגיש ומהם 4 ספרות אחרונות של האשראי לתשלום [במידה ותרצו לשלם עם אותו פרטי תשלום שרכשתם איתו את הביטוח].

הארכת ביטוח נסיעות בפניקס

ראשית יש להדגיש כי הארכת ביטוח עד 365 יום של שהות בחו"ל סך הכל "די מובטחת" בפניקס אלא אם התרחש אירוע רפואי משמעותי וקיצוני ששינה את סטטוס המצב הרפואי שלכם. ניתן להאריך את ביטוח הנסיעות לחו"ל בפניקס עד שנה סך הכל ולא יאשרו הארכה מעבר לכך.

בפניקס "החיים קלים יותר" בכל מה שקשור להארכת הביטוח, שולחים פניה לסוכן הביטוח או לנציג ומבקשים להאריך את הביטוח עם תאריך סיום ביטוח מבוקש וזהו. מקבלים אישור הארכה מסודר למייל.

יש לציין כי במידה ותשהו בנפאל בזמן ההארכה, עליכם לציין זאת בזמן הבקשה כיוון שהמחיר בפניקס יקר יותר לנפאל משמעותית וגם תשלמו יקר יותר רטרו אחורה על כל תקופה הימים שכבר טיילים, ממש כאילו שהיתם בנפאל כל הזמן. לכן אם ישנו סיכוי גבוה שתשהו בנפאל, לא מומלץ לרכוש הפניקס.

הארכת ביטוח במגדל

ראשית נציין כי על מנת להאריך את ביטוח הנסיעות במגדל יש לשלוח טופס הארכה לסוכן הביטוח או לחברת הביטוח. ניתן לשלוח באופן קל ונוח דרך הסלולר באפליקציה של Safe4you.

במגדל ישנם שתי תוכניות ביטוח נסיעות לחו"ל: פלטינום ותרמילאים.
תוכנית פלטינום מתאימה למטיילים אשר נוסעים עד 180 יום עם אופציה להארכה, יש לשים לב כי תוכנית זו זהה למתכונת בפספורטארד שבה לאחר 180 יום שוקלת חברת הביטוח האם לאשר הארכה בהתאם לתביעות, למצב רפואי וכו'.

תוכנית תרמילאים [היקרה יותר ב-0.4$ ליום] מאפשרת לרכוש מראש פוליסה עד שנה או לרכוש פוליסה למספר חודשים ולאחר מכן לבקש הארכה "שתהיה מובטחת" ללא תנאים של תביעות ו/או מצב רפואי. זאת בתנאי ששלחתם בקשה להארכה בזמן ללא נתק.

הארכת ביטוח נסיעות בהראל

ראשית יש להדגיש כי הארכת ביטוח עד 180 יום של שהות בחו"ל סך הכל "די מובטחת" בהראל אלא אם התרחש אירוע רפואי משמעותי וקיצוני ששינה את סטטוס המצב הרפואי שלכם. ניתן להאריך את ביטוח הנסיעות לחו"ל בהראל עד שנה סך הכל. יש לשלוח טופס הארכה.

תפריט נגישות