ביטוח למעבר ראשוני לחו"ל

טל ארז

אז אתם בשלב התכנון [והביצוע] לעבור ולגור בחו"ל ומסתבר שיש לא מעט משימות לבצע.
בחרתם יעד, סידרתם את אשרת השהייה, מקום מגורים ועוד משימות חשובות. אחד השלבים הנוספים במעבר לחו"ל הוא ביטוח רפואי בחו"ל.

בשלב ראשוני בחו"ל [שנה – שנתיים], תוכלו לעשות ביטוח רפואי בחברת ביטוח בישראל אשר יעניק לכם את כל הנדרש בתקופה הראשונה בארץ זרה.
הביטוח בישראל יעניק לכם מענה לכל אירוע תאונתי או מחלתי בלתי צפוי בחו"ל, החל מדלקת גרון ועד מקרה תאונתי חמור [חלילה].

מה היתרונות ברכישת ביטוח ישראלי?
מחיר מדהים, כיסוי רחב ללא השתתפות עצמית, "אבא ואמא" למוצר, כתובת ישראלית ומוכרת עד שתתאקלמו בחו"ל. בשלב מסוים במידה ותעברו "ממש לחו"ל" ותנתקו תושבות, תהיה לכם אופציה לעשות ביטוח מקומי או ביטוח יקר יותר בחברות בינלאומיות / דיווידשילד שמספקות מענה מצוין גם כן.
רבים לא יודעים, אבל חברות הביטוח בישראל, נחשבות לטובות ביותר בכל הקשור לאיכות מוסר תשלומים וDNA שיודע לשלם. גם זמני ההחזר הכספי מהירים ביותר ויש אפשרות להתייעץ עם רופא ישראלי מטעם הביטוח.


לכמה זמן ניתן לרכוש את הביטוח הישראלי?
כיום רוב החברות הביטוח מציעות ביטוח לחצי שנה בלבד + אופציה להארכה. אצלנו בסוכנות ביטוח SAFE4YOU תוכלו לרכוש לשנה מראש ואפילו אפשרות להאריך את הביטוח בהתאם לתנאים מסוימים כמו גיל, מצב רפואי תקין ותביעות שהיו בשנה ראשונה.

מה כן חשוב לדעת לגבי רכישת ביטוח בישראל למי שעובר לרילוקיישן בארץ זרה?
ראשית, ברגע שלא ניתקתם תושבות, תוכלו לחזור לישראל וכך תקופת הביטוח "תתאפס" ותוכלו שוב לרכוש ביטוח מחדש לתקופה ממושכת, זה מדהים ומאפשר לכם להמשיך להנות מכיסוי רחב במחיר מעולה לתקופה "החדשה" שלכם בחו"ל.

מהו החסרון?
במקרה של אירוע רפואי שמצריך מעקבים וטיפולים שוטפים, אפילו ניתוח שלא מחייב לעבור בחו"ל באופן מיידי, תעדיף חברת הביטוח להטיס אתכם לישראל לבצע זאת ולא לשלם עלויות יקרות בחו"ל. בהתאם למצב רפואי תקין ויציב, תוכלו שוב לרכוש ביטוח רפואי לנסיעה שלכם חזרה לחו"ל.

מה לגבי הביטוחים הקיימים שלכם בארץ כמו ביטוח בריאות פרטי, קופת חולים ועוד?
תראו, זו כתבה בפני עצמה:) ויש הרבה מאוד מה לומר, אבל ניתן "כמה מילים" גם כאן.

לגבי קופת חולים, כיום לרובנו המוחלט יש תוכנות שנקראות משלים שב"ן שמשמעותן שאנחנו משלמים יותר כסף בשביל לשדרג את התוכנית הבסיסית המגיעה לנו בחינם מהמדינה מתוקף זה שאנחנו משלמים ביטוח לאומי ומס בריאות. אז למה הקופה עולה לנו עוד כסף וזה לא בחינם? כי שדרגנו לתוכניות טובות יותר כמו כללית פלטינום, מכבי זהב ועוד שמציעות לנו כיסויים אקסטרה כמו טיפולי שיננית בהטבה, פיזיותרפיה ועוד.

מה שניתן לעשות, זה לבדוק מהם ההטבות שיש לכם בקופת החולים בהתאם לתוכנית הנוכחית, לבדוק אם צריכים אותם ואם לא, אפשר לרדת תוכנית או להישאר עם הבסיסי החינמי. מה כן חשוב לדעת? שתרצו להצטרף שוב, תהיה תקופת אכשרה כדי להנות מאותם כיסויים שוב אבל היופי שזה ללא הצהרת בריאות!

לגבי ביטוח בריאות?
נושא מורכב יותר שמצריך ייעוץ ובדיקה מסודרת. למה? כי ברגע שביטלתם תוכנית כלשהי, תצטרכו לעבור שוב הצהרת בריאות מחודשת ואף אחד לא מבטיח לנו שהכל יהיה תקין כמו ביום הביטול. הסיבה השניה היא תנאי המוצר, יש מוצרים שנרכשו בזמנים מסוימים עם תנאים טובים, אם תבטלו את הפוליסה, ייתכן ולא תוכלו להנות מהם שוב. בקיצור, צריך לשבת ולראות על מה תסכימו לוותר אם בכלל.

אנחנו בסוכנות ביטוח SAFE4YOU
חיים ונושמים ביטוח רפואי בישראל ובחו"ל ומציעים מחירים נפלאים ושירות אישי לכל בעיה או תביעה. צרו איתנו קשר ונשמח לסייע.


רוצה שנציג יחזור אליך?

תפריט נגישות